Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Grażyny Ciepłowskiej pt. "Wspomnienie lata".

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Wernisaż odbędzie się w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach, 14 listopada (środa) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Samą wystawę obejrzeć będzie można do końca listopada 2018 r.   Grażyna Ciepłowska jest mieszkanka Gryfic. Rehabilitantka i terapeutka zajęciowa. Absolwentka Studium Terapii Zajęciowej i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.Całe zawodowe życie związana z miejscem zamieszkania. Jej dni wypełnione są obecnie zarówno pracą zawodową, jak i pasją, którą realizuje w domu.W ostatnich latach, to właśnie ceramika zdominowała jej życie. Pierwsze ceramiczne doświadczenia zdobywała pod okiem Poli Kurcewicz-Krystyniak, od lat znanej i cenionej w Polsce i na świecie artystki-ceramika. Inspirowana jej pracami, a przede wszystkim otaczającą nas przyrodą, zaczęła tworzyć własne prace.„Wspomnienie lata", to wystawa jej prac, w których dostrzec można przemijające piękno letniej przyrody, ale też – dla zachowania swoistej równowagi następujących po sobie pór roku – prezentuje bajkowo kolorowe jesienne liście, niejako zatopione w plastrach gliny. W dużej mierze, wystawa ta jest pokłosiem jej uczestnictwa, w sierpniu bieżącego roku, w Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2018. Tam właśnie po raz pierwszy zachwyciła swoimi pracami, zarówno uczestników pleneru, jak i odwiedzających wystawę poplenerową. Jest też, co warto zauważyć, autorką pięknych ceramicznych medali, przygotowanych z okazji 60-lecia Gryfickiego Domu Kultury. Uzupełnieniem wystawy jest przygotowany przez nią album z jej pracami, który potwierdza jakże bliski związek z przyrodą.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3100-gryficki-dom-kultury-zaprasza-na-wernisaz-wystawy-ceramiki-autorstwa-grazyny-cieplowskiej-pt-wspomnienie-lata
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola