Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zachodniopomorski Program Antysmogowy w Gminie Gryfice! Zobacz czy będziesz mógł wymienić piec lub kocioł węglowy?

Data publikacji: 2019-07-03, Data modyfikacji: 2019-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Gryfice informuje, że zamierza przystąpić do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego, w ramach którego możliwa jest wymiana pieców węglowych oraz kotłów C.O na nowoczesne źródła ciepła. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II - Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.14 - Poprawa jakości powietrza - Zachodniopomorski Program Antysmogowy. W przypadku, gdy Gmina Gryfice otrzyma dofinansowanie, z projektu będą mogły skorzystać:- osoby fizyczne, będące właścicielami domów jednorodzinnych albo mieszkań w domach wielorodzinnych (z wykluczeniem nowo wybudowanych)- najemcy mieszkań w domach wielorodzinnych (posiadający tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysponowania lokalem na cele projektu w okresie realizacji i trwałości projektu)- wszystkie mieszkania muszą być zlokalizowane na obszarze Gminy Gryfice- osoby zakwalifikowane do projektu na podstawie ankiet, a także spełniające warunki regulaminu konkursu będą mogły otrzymać grant w wysokości rzeczywistych, poniesionych kosztów, ale maksymalnie do 7500 zł brutto.Burmistrz Gminy Gryfice zachęca do składania ankiet, które pozwolą na dokładne oszacowanie potrzeb mieszkańców związanych z wymianą pieców węglowych i kotłów CO na nowoczesne źródła energii cieplnej. Ankiety są podstawą o ubieganie się przez gminę o dofinansowanie w ramach programu. Realizacja programu jest zależna o otrzymania grantu przez Gminę Gryfice. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ankiety, którą można pobrać w załaczeniu. Ankiety po pobraniu ze strony i wypełnieniu można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego, pl. Zwycięstwa 37 w Gryficach pok. 103 w dniach 3.07 – 22.07. 2019. Ankiety będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00Założenia ogólne PROGRAMU:dotacja (grant) dotyczy wyłącznie osób fizycznych (właścicieli lokalu) i udzielana jest niezależnie od dochodów na członka rodziny,Mieszkaniec Gminy po złożeniu wniosku do Urzędu Gminy, spełnieniu wszystkich warunków udzielania dotacji podpisze umowę z Burmistrzem Gminy Gryfice, następnie we własnym zakresie i własnym staraniem wykona i opłaci planowane przedsięwzięcia. Po zakończeniu inwestycji, zgodnie z treścią umowy, przekazana zostanie dotacja (grant).osoby fizyczne mogą przystąpić wyłącznie do jednego projektu. Projekty kierowane są do osób, które nie korzystały z dotacji udzielanych w ramach Programu Czyste Powietrze.Wykluczeniu z PROGRAMU podlegają m.in.:budynki nowo wybudowane.działania, które zostały już zrealizowane, bądź ich realizacja została rozpoczęta przed podpisaniem umowy z Burmistrzem Gminy Gryfice na przyznanie dofinasowania (grantu),budynki mieszkalne, w których prowadzona jest działalność gospodarcza Osoby do kontaktu:Katarzyna Młynarska tel. 91 38 53 243Małgorzata Bęgowska tel. 91 38 53 252Sylwia Zielińska – Poźniak tel. 91 38 53 209

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3324-zachodniopomorski-program-antysmogowy-w-gminie-gryfice-zobacz-czy-bedziesz-mogl-wymienic-piec-lub-kociol-weglowy
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola