Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

GRYFICKI DOM KULTURY ZAPRASZA NA - "GRYFICKIE LATO MUZYCZNE".

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy 5 sierpnia w niedzielę na koncert pt. "Różne oblicza miłości" w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego, który odbędzie się o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim w Gryficach.Podczas koncertu wystąpią: Daria Sawczuk przy akompaniamencie swojej nauczycielki - Weroniki Sobeckiej oraz Zespół wokalny „SWEETS" działający przy Gryfickim Domu Kultury.   Daria Sawczuk jest absolwentką szkoły muzycznej II stopnia w Szczecinie, w klasie śpiewu solowego. Obecnie studentka I roku wokalistyki na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zdobywczyni II miejsca w XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor" w Koszalinie.Współpracowała jako artysta śpiewak chóru z Operą Wrocławską przy projekcie operowym "Hiszpańska noc z Carmen" G. Bizeta, z Operą na Zamku w Szczecinie przy projekcie „Pajace" R. Leoncavalla.W tym roku uczestniczy również w światowej prapremierze "Guru" L. Petitgirarda, organizowanej przez Operę na Zamku w Szczecinie.Uczestniczy w kursach dubbingowych organizowanych przez SDI Media w Warszawie.Daria trzykrotnie już gościła w Gryficach podczas koncertów noworocznych z Młodzieżową Orkiestrą Dętą „Red Swing Low". W 2017 r. wystąpiła również podczas „Letniej Akademii Młodych Artystów" podczas Gryfickiego Lata Muzycznego. W tym roku Daria wystąpi przy akompaniamencie swojej nauczycielki - Weroniki Sobeckiej. Zespół wokalny „SWEETS" działa w Gryfickim Domu Kultury pod kierownictwem Aleksandry Nieszporek. W skład wchodzą same Panie, tworząc przy tym wyjątkową harmonię złożoną z głosów żeńskich. Dziewczęta posiadają w repertuarze utwory sakralne, rozrywkowe jak i z zakresu muzyki filmowej. Ich występy cechują się emocjonalnością płynącą z muzyki wokalnej zarówno wykonywanej a'capella, jak i przy akompaniamencie instrumentalnym. Weronika Sobecka urodziła się 14 kwietnia 1993 roku w Bydgoszczy. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1999 roku, w klasie fortepianu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Od 2012 roku kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie w klasie fortepianu prof. M. Murawskiej oraz dra P. Wakarecego. Jako pianistka doskonaliła swoje umiejętności na wielu kursach muzycznych prowadzonych m. in. przez Krzysztofa Jabłońskiego, Jerzego Marchwińskiego, Michaila Voskresienskiego, Francisco Escoda Patróna, Huberta Rutkowskiego. W 2014 roku wzięła udział w I Studium Belcanto w Novafeltrii jako akompaniator. W latach 2015 – 2017 pracowało jako akompaniator w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, a obecnie akompaniuje i prowadzi własną klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. Zarębskiego w Inowroclawiu. Od 2016 roku pracuje także w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na stanowisku akompaniatora na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Bierze udział w koncertach solowych oraz kameralnych na terenie województwa oraz akompaniuje podczas kursów i konkursów wokalnych.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3021-gryficki-dom-kultury-zaprasza-na-gryfickie-lato-muzyczne
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola