Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprzęt do ratowania życia dla jednostek OSP.

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Strażacy ochotnicy zacierają ręce. Kolejna porcja sprzętu do ratowania życia trafiła do dziewięciu jednostek z terenu gminy Gryfice. Wszystko dzięki dotacji uzyskanej przez Gminę Gryfice z Ministerstwa Sprawiedliwości. Torby ratownicze PSP R1 z wyposażeniem, nosze typu deska, szyny Kramera oraz defibrylatory w środę przekazano dziewięciu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Gryfice. Zakup sprzętu za kwotę ponad 64 tys. złotych był możliwy dzięki dotacji pozyskanej przez gminę Gryfice z Ministra Sprawiedliwości Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich (środki Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości). Wsparcie jednostek na terenie całego kraju, umożliwi sprawniejsze prowadzenie akcji, podczas których ochotnicze straże ratują ofiary poszkodowane w wyniku rozmaitych przestępstw. – Staramy się wykorzystywać każdą okazję, by wspierać naszych ochotników. Tym razem udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości – tłumaczy burmistrz Andrzej Szczygieł, który w środowe popołudnie przekazał strażakom nowe wyposażenie.Rola ochotniczych straży pożarnych, które biorą udział w rozmaitych akcjach ratujących życie i mienie jest nie do przecenienia. Misja, którą pełnią nierzadko pokoleniowo, przechodzi z syna na ojca. Coraz młodsze roczniki wstępują w ochotnicze szeregi. To „choroba", na którą zapada się dożywotnio. Dziś ochotnicy nie tylko gaszą pożary, wspierają akcje ratownicze przy wypadkach, związane z rozmaitymi kataklizmami i katastrofami. Trudno wyobrazić sobie krajobraz polskich służb niosących pomoc, bez jednostek ochotniczych. – Każdy, najdrobniejszy sprzęt jest w jednostkach na wagę życia. Ten, który otrzymaliśmy w środę to narzędzie, które pozwoli nam jeszcze skuteczniej nieść pomoc, szczególnie ofiarom poszkodowanych w wyniku rozmaitych przestępstw – mówili druhowie z jednostek ze Świeszewa, Trzygłowa, Kukania, Rybokart, Rotnowa, Przybiernówka, Ościęcina, Górzycy i Gryfic.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3080-sprzet-do-ratowania-zycia-dla-jednostek-osp
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola