Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mobilne Muzeum Multimedialne na Placu Zwycięstwa w Gryficach - 16-17.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-11, Data modyfikacji: 2018-07-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju. To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.   Ekspozycja dostępna będzie na Placu Zwycięstwa, w poniedziałek 16 lipca w godzinach od 12.00 do 18.00 i we wtorek, 17 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00. Podczas zwiedzania wybieramy się w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzimy sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiadujemy się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiamy krajobrazy. Informacje historyczne zaprezentowane zostały z wykorzystaniem nowoczesnych form multimedialnych i interaktywnych. Dzięki temu wystawa jest atrakcyjna dla widzów w każdym wieku. W przekazach multimedialnych wykorzystano bogate materiały pochodzące z archiwów, bibliotek i muzeów (Filmoteka Narodowa, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Biblioteka Narodowa, Polska Agencja Prasowa, agencje fotograficzne). Znaczna część prezentowanych zbiorów na co dzień nie jest udostępniana. Podróż Muzeum Multimedialnego po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. Osoby zwiedzające ekspozycję mogą także własnoręcznie wykonać pamiątkę z wystawy, odbijając na przygotowanych kartach pieczęcie z wizerunkami pięciu orłów: piastowskiego, Jagiellonów, królów elekcyjnych, II Rzeczypospolitej i współczesnego, co pogłębia wiedzę na temat historii godła narodowego Polaków. Pamiątką z wizyty w Mobilnym Muzeum Multimedialnym jest również zdjęcie wykonane w znajdującej się w muzealnej przestrzeni fotobudce. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3009-mobilne-muzeum-multimedialne-w-gryficach
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola