Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gryfice z nowym budżetem.

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2018-12-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Radni byli jednomyślni głosując we wtorek na projektem budżetu Gminy Gryfice. To będzie kolejny dobry rok dla miasta, które w 2019 roku wyda ponad 112 mln złotych na bieżące potrzeby, utrzymanie swoich jednostek, a także inwestycje. - Jestem zadowolony z decyzji radnych. To kolejny tak ambitny budżet dla gminy Gryfice. Zaplanowaliśmy w nim m.in. dokończenie dużych inwestycji jak choćby budowa domu wielorodzinnego przy Jana Dąbskiego ale także wykonanie dokumentacji pod budowę żłobka, a także nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz dokumentację i budowę Gryfickiego Centrum Kultury – mówi burmistrz Andrzej Szczygieł.W przyszłorocznym budżecie po stronie wydatków wpisano kwotę 112.460.533,06 zł. Z czego 101 mln stanowią wydatki bieżące, zaś 10 mln zł wydatki majątkowe. Wpływy do gminnej kasy zaplanowano na poziomie 106.860.533,06 złotych. Deficyt w kwocie 5,6 mln złotych zostanie pokryty z zaciągniętego przez gminę kredytu na sumę 5 mln złotych.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3146-gryfice-z-nowym-budzetem
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola