Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

gryfice kronika pup Smoleńska.wmv

 
Pełniąca obowiązki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach przed sądem. Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy niezgodnie z prawem zwolniła jedną z urzędniczek. Podczas, gdy w gryfickim sądzie rejonowym rozpoczynała się rozprawa, przed jego siedzibą głośno protestowali związkowcy i znajomi zwolnionej urzędniczki, Magdaleny Walczak. Sprawę, co warto zaznaczyć - karną, wytoczyła Państwowa Inspekcja Pracy. Pełniącej obowiązki dyrektorce gryfickiego PUP zarzuca rażące naruszenie przepisów prawa pracy. Sama zainteresowana Beata Smoleńska w trakcie rozprawy była w swoim gabinecie. Zwolniona Magdalena Walczak to była szefowa ds. szkoleń i jednocześnie przewodnicząca związku zawodowego w PUP - co za tym idzie szczególnie chroniona. Jak twierdzi Walczak, to nie działalność związkowa była solą w oku szefostwa, ale fakt że zbyt dużo widziała i nie godziła się na jej zdaniem niezgodne z prawem polecenia służbowe:" Kazano mi składać podpisy na fakturach na dwa lata wstecz i od tego wszystko się zaczęło". Chodzi o nieprawidłowości przy zakupie materiałów budowlanych na potrzeby szkoleń dla bezrobotnych. Ten wątek od pół roku bada ABW. Gdy śledczy weszli do PUP, dyrektor Beata Smoleńska szybko znalazła winnych. Zwalniając Magdalenę Walczak. Ale dziś dyrektor Smoleńska niewiele miała do powiedzenia. Za bezpodstawne zwolnienie pracownika grozi jej grzywna do 30 tyś zł. Oprócz tego trwa śledztwo ABW i prokuratury. Sprawa jest poważna, bo zniknęło 700 tyś zł.

 


nepotyzmpogryficku
 
Data pliku video: 2011-09-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola