Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz i radni Gryfic złożyli ślubowanie. Nowa rada wybrała również przewodniczącego.

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Radni wybrani na nową kadencję oraz burmistrz Gryfic złożyli ślubowanie podczas wtorkowej, uroczystej sesji. Wcześniej odebrali z od pełnomocnika wyborczego zaświadczenia o wyborze. Nowa rada wybrała również ze swojego grona przewodniczącego. Został nim Krzysztof Tokarczyk. Przypomnijmy, większość w radzie kadencji 2018 – 2023 stanowi grupa radnych z KWW Ziemia Gryficka, KWW Stanisława Hołubczaka oraz KW PSL. Podczas wtorkowej, uroczystej sesji radni odebrali zaświadczenia potwierdzające wybór, złożyli również ślubowanie. Podobnie jak burmistrz Andrzej Szczygieł, który poprowadzi gryficki samorząd już po raz siódmy. W trakcie swojego krótkiego wystąpienia, włodarz Gryfic dziękował za duży mandat zaufania, jakim obdarzyli go wyborcy, a także deklarował, że dołoży wszelkich starań, by program wyborczy z jakim szedł do wyborów będzie zrealizowany w nadchodzącej pięciolatce. – „Jest to wielkie wydarzenie, szczególnie w roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości, jakim jest uroczysta sesja inauguracyjna, rozpoczynająca ósmą kadencję pracy Rady Miejskiej. Dla mnie jest to szczególne wyróżnienie, bo przecież wszyscy wiemy, że jest to moja siódma z kolei kadencja – mówił burmistrz Andrzej Szczygieł.– I tak sobie czasem zadaję pytanie czy damy radę wytrwać wszyscy przez kolejne pięć lat, bo przecież to olbrzymi szmat czasu. Myślę, że jesteśmy w stanie, pod warunkiem, że będziemy wszyscy szli w tym kierunku, do przodu, tak by gmina Gryfice, cała Ziemia Gryficka rozwijała się we właściwym kierunku. (...) Po raz pierwszy w historii powojennych Gryfic burmistrz uzyskał tak duży, społeczny mandat to jest 5246 głosów. Nie trafiło się to dotąd w historii tego miasta. To z jednej z strony duże zaufanie, z drugiej potężne zobowiązanie przyjęte przeze mnie i wszystkich radnych. Pragnę podziękować wszystkim wyborcom, którzy zwierzyli we mnie i oddali głos na moją osobę. Dziękuję ludziom z najbliższego otoczenia, którzy przygotowali program wyborczy (...) po wtóre chciałbym podziękować mojej rodzinie, żonie. Co do naszego programu wyborczego, myślę, że jesteśmy w stanie poprzez wszystkich mieszkańców, ludzi zaangażowanych na szczeblu począwszy od rady osiedla, rady sołeckiej, rady gminy, powiatu gryfickiego, województwa zachodniopomorskiego po pierwsze uzyskać w ciągu tych pięciu lat pozyskać pełną obwodnicę Gryfic – to jest zadania numer jeden (...) To także program rewitalizacji obszarów zdegradowanych, to jest w końcu uruchomienie Strefy Przemysłowej, to dalej troska o to, by obszary, w których mieszkańcy się budują się i odciążają lokalny budżet – otrzymały infrastrukturę lokalną. To także inwestycje w oświatę i opiekę na starszymi – przekonywał.

Pełna treść wiadomości na: gryfice.eu/artykuly/item/3106-burmistrz-i-radni-gryfic-zlozyli-slubowanie-nowa-rada-wybrala-rowniez-przewodniczacego
gryfice.eu, Źródło artykułu: gryfice.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gryficki - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Gryficach. W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal. Powierzchnia całkowita powiatu wynosi 1017,37 km kw.

Atrakcje turystyczne stanowią: muzea i galerie regionalne (Muzeum i Galeria „Brama”, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, Pałac Trzebiatowski) oraz budowle zabytkowe (Baszta Kaszana w Trzebiatowie, Brama Kamienna i Wysoka w Gryficach, Latarnia Morska w Niechorzu, Pałac w Trzebiatowie, Ruiny Kościoła w Trzęsaczu czy Zamek w Płotach). Przez powiat przepływa rzeka Ryga, na której organizwoane są między innymi spływy kajakowe. Pozostałe zbiorniki wodne stanowią jeziora (Resko Przymorskie, Liwia Łuża, Kołomąć, Łopianowskie, Trzygłowskie, Rybokarty) oraz zbiorniki Rejowice i Likowo. Przez teren powiatu przechodzą trzy szklaki turystyczne: Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Liwiej Łuży oraz Pobrzeża Rewalskiego.

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na przemyśle drzewnym, spożywczym, a z racji pasa wyżbrzeża bałtyckiego także na turystyce.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 6.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola